Kërkohen para për të ndërtuar përmendoren e Skënderbeut në Prizren - Bota Sot
Kërkohen para për të ndërtuar përmendoren e Skënderbeut në Prizren

Prizreni

Kërkohen para për të ndërtuar përmendoren e Skënderbeut në Prizren

Më: 26 janar 2020 Në ora: 00:01
Shtatorja e Gjergj Kastriotit-Skënderbeut

Shoqata “Trojet e Arbrit” ka iniciuar që shtatorja e heroit të kombit, Gjergj Kastriotit-Skënderbeut ngritet edhe në qytetin e Prizrenit.

Kërkesën e shoqatës e ka pranuar komuna e Prizrenit, e cila si ndihmë ka ndarë 9 mijë euro.

Ndërsa, siç theksoi Abaz Fejzullahu sonte në “Fol Shqip Shoë”, në Zvicër janë mbledhur mbi 22 mijë franga dhe euro, derisa edhe në SHBA dhe Gjermani janë mbledhur disa shuma të parave për këtë qëllim.

Deri tash thuajse gjysma e parave janë grumbulluar.

Gurthemeli i shtatore është bërë më 28 nëntor të vitit 2019, ndërsa, përurimi i saj pritet të bëhet më 2 mars të këtij viti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat