FOL Hapur promovon Ligjin për Mbrojtjen e Sinjalizuesve - Bota Sot
FOL Hapur promovon Ligjin për Mbrojtjen e Sinjalizuesve

Prizreni

FOL Hapur promovon Ligjin për Mbrojtjen e Sinjalizuesve

Më: 10 mars 2020 Në ora: 06:16
Ilustrim

Sot në Komunën e Prizrenit mbahet diskutimi publik "FOL Hapur", që ka për qëllim promovimin e Ligjit për Mbrojtjen e Sinjalizuesve dhe sfidat e zbatimit në praktikë.  

Ky organizim realizohet nga organizata Lëvizja FOL, me mbështetjen e Fondacionit të Kosovës për Shoqëri të Hapur.

Diskutimi do të mbahet në sallën e Kuvendit Komunal te Shtëpia e Bardhë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat