Shkatërrohet memoriali i dy ushtarëve amerikanë që dhanë jetën në Prizren

Prizreni

Shkatërrohet memoriali i dy ushtarëve amerikanë që dhanë jetën në Prizren

Më: 26 maj 2020 Në ora: 23:02
Shkatërrohet memoriali i dy ushtarëve amerikanë që dhanë jetën në Prizren

Memoriali i ngritur në Prizren i David A. Gibbs dhe Kevin L. Roichert, dy ushtarë amerikan të cilët më 5 maj 1999 dhanë jetën në këtë qytet, është shkatërruar.

Një qytetar ka publikur disa fotografi të këtij memoriali ku shihet në gjendje të mjerueshme.

Komuna e Prizrenit është kritikuar nga qytetarët për mungesën e përkujdesjes për këtë memorial.

Image
Shkatërrohet memoriali i dy ushtarëve amerikanë që dhanë jetën në Prizren
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat