Komuna e Prizerenit pranon donacion për Covid-19 - Bota Sot
Komuna e Prizerenit pranon donacion për Covid-19

Prizreni

Komuna e Prizerenit pranon donacion për Covid-19

Nga: E.R Më: 13 korrik 2020 Në ora: 16:45
Foto nga takimi

Kryetari i Komunsë së Prizerenit, Mytaher Haskuka, ka pranuar një donacion me maska dhe dorëza nga Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë.

Gjatë takimit me përfaqësuesit e këtij misioni, Lino Sciarra dhe Abedin Lataj biseduam për gjendjen e krijuar në qytetin tonë si pasojë të pandemisë, të cilët i falënderova për këtë mbështetje me 40 pako me dorëza dhe 65 pako me maska, të cilët do të shfrytëzohen nga zyrtarët komunalë dhe zyrtarët e institucioneve publike, ka shkruar Haskuka në Facebook, transmeton Bota sot.

Postimi i plotë në Facebook

Në luftën kundër pandemisë Covid-19, Komuna e Prizrenit ka pranuar një donacion me maska dhe dorëza nga Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë.

Gjatë takimit me përfaqësuesit e këtij misioni, Lino Sciarra dhe Abedin Lataj biseduam për gjendjen e krijuar në qytetin tonë si pasojë të pandemisë, të cilët i falënderova për këtë mbështetje me 40 pako me dorëza dhe 65 pako me maska, të cilët do të shfrytëzohen nga zyrtarët komunalë dhe zyrtarët e institucioneve publike.

Me këtë rast i ftoj të gjithë qytetarët e Komunës së Prizrenit që sipas rekomandimeve të IKSHP-së dhe vendimit të ri të Qeverisë të mbajnë maska në të gjitha aktivitetet jashtë shtëpive dhe banesave të tyre!

Mos të harrojmë se virusi është ende mes nesh! 🦠

Të mbajmë maska! 😷
T'i lajmë duart disa herë në ditë! 🧼
Të ruajmë distancën fizike! 🚶🏻‍♀️ ----🚶🏻

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat