20 raste të reja me Covid-19 në Prizren - Bota Sot
20 raste të reja me Covid-19 në Prizren

Prizreni

20 raste të reja me Covid-19 në Prizren

Më: 1 gusht 2020 Në ora: 16:40
Prizren

Në 24 orët e fundit Prizreni ka shënuar 20 raste të reja me koronavirus.

Nga publikimi i të dhënave të fundit mbi situatën më Covid-19 nga IKSHPK bëhet e ditur se në komunën e Prizrenit janë shënuar 20 raste të reja me koronavirus.

“Nga 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prje të cilëve rezultojnë 224 raste pozitive. Komuna Prizren me 20 raste”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së.

Mbrëmë në qytetin e Prizrenit në një qendër tregtare shiheshin grumbuj të madh njerëzish duke pirë kafe të cilët nuk respektojnë masat e IKSHPK’së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat