Mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit të Prizrenit pas marrjes së mjeteve nga ministria

Prizreni

Mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit të Prizrenit pas marrjes së mjeteve nga ministria

Më: 28 tetor 2020 Në ora: 13:04
Foto Ilustrim

Në bazë të nenit 44 paragrafit 1 dhe 2, lidhur me nenin 43 paragrafit 1, të Ligjit për Vetëqeverisjen Lokale dhe nenit 30, paragrafit 1 dhe 2, të Statutit të Komunës së Prizrenit, kryesuesi i Kuvendit Komunal thërret mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të Komunës. 

Mbledhja do të mbahet më 30 tetor 2020 (e premte), në sallën për mbledhjet e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, tek “Shtëpia e Bardhë”, duke filluar në orën 10:00.
 
Për punën e kësaj mbledhjeje, do të jetë ky rend dite: Sqarim rreth tërheqjes së një shume të konsiderueshme të mjeteve financiare prej buxhetit të K.K Prizren, nga ministria e Financave të Komunës së Prizrenit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat