Garë e nxehtë për Kuvendin Komunal të Prizrenit

Prizreni

Garë e nxehtë për Kuvendin Komunal të Prizrenit

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 19:11
Foto ilustrim

Gara për Kuvendin Komunal të Prizrenit është jashtëzakonisht interesante.

Kjo për faktin se partia e parë dhe e dytë kanë një dallim të vogël mes vete.

Nga numërimi i mbi 96% të votave, prin Lëvizja Vetëvendosje me 28.59% të votave, e pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës me 25.83% të votave.

Kujtojmë se në balotazh për kryetar të Prizrenit kanë shkuar Mytaher Haskuka i Vetëvendosjes dhe Shaqir Totaj i PDK-së.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat