Totajt në Prizren i bashkohen partia turke dhe koalicioni boshnjak - Bota Sot
Totajt në Prizren i bashkohen partia turke dhe koalicioni boshnjak

Prizreni

E premte, 19 tetor 2018

Totajt në Prizren i bashkohen partia turke dhe koalicioni boshnjak

Më: 12 nëntor 2017 Në ora: 15:30
Nenshkrimi i koalicionit

Ashtu siç ka paralajmëruar disa ditë më parë, kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj tashmë ka zyrtarizuar koalicionin me partinë turke KDTP dhe koalicionin e boshnjakëve VAKAT.

Këtë e ka bërë publike në facebook gjatë ditës së diel, ku ka shkruar se Prizreni është qytet i shumë etnive dhe si kryetar i ardhëm do të qeverisë për të gjithë qytetarët.

“Prizreni është qytet i shumë etnive dhe si kryetar i ardhshëm do të qeverisë për të gjithë qytetarët. Urime!”, thotë Totaj në postimin e tij në facebook.

Ndryshe, këto koalicione vijnë një ditë para hapjes së fushatës, ku kandidatë të komunave të ndryshme kanë shkuar në balotazh. Ndërsa raundi i dytë i zgjedhjeve do të mbahet më 19 nëntor.

Shaqir Totaj  në garën për Prizrenin do të ketë kundërkandidat Mytaher Haskukën nga Lëvizja Vetëvendosje.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test