PDK: Fituesi në Prizren përcaktohet pas numërimit të votave me kusht - Bota Sot
PDK: Fituesi në Prizren përcaktohet pas numërimit të votave me kusht

Prizreni

E enjte, 15 nëntor 2018

PDK: Fituesi në Prizren përcaktohet pas numërimit të votave me kusht

Më: 19 nëntor 2017 Në ora: 23:17
Shaqir Totaj

“Rezultati zgjedhor për Prizrenin është shumë i ngushtë dhe si i tillë është në favor të PDK-së. Prandaj, këto rezultate preliminare do të finalizohen pas disa ditësh kur të numërohen edhe mbi 1500 vota me kusht, të cilat PDK beson se mbi 70% prej tyre janë të demokratëve të saj”.

Kështu thuhet në një komunikatë për media të dërguar nga PDK dega në Prizren.

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Prizren dhe kandidati për kryetar komune, Shaqir Totaj,  ndër të tjerash falënderojnë të gjithë qytetarët për pjesëmarrjen dhe kulturën e treguar në procesin zgjedhor.

“PDK i falënderon të gjithë përkrahësit që i besuan sot me votën e tyre, Shaqir Totajt, për kryetar komune dhe projektit të tij”, thuhet në komunikatë.

PDK u bën thirrje votuesve të saj që të tregojnë qytetari dhe të presin finalizimin e rezultateve për garën e Prizrenit në 5 ditët e ardhshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test