Aktakuzë për një drejtoreshë shkolle në Prizren - Bota Sot
Aktakuzë për një drejtoreshë shkolle në Prizren

Prizreni

E martë, 20 nëntor 2018

Aktakuzë për një drejtoreshë shkolle në Prizren

Më: 23 nëntor 2017 Në ora: 09:49
Ilustrim

Prokuroria Themelore në Prizren, , ka ngritur aktakuzë ndaj të akuzuarës B.K., për veprën penale “falsifikimi i dokumentit zyrtar”.

Sipas aktakuzës, B.K. më 23 nëntor të vitit 2016, në cilësinë e personit zyrtar, si drejtoreshë e SHFMU “Mustafa Bakiu” në Prizren, me nënshkrimin e saj dhe me vulën zyrtare ka vërtetuar dokumentin zyrtar i cili përmban të dhëna të rreme, në atë mënyrë që  kundërligjshëm ka lëshuar dokumentin, përkatësisht vërtetimin me numër të protokollit 127/2016, në emër të qytetares S.A., kinse e njëjta kishte punuar në këtë shkollë, i cili vërtetim të njëjtës do ti shërbente për punësim.

 Me këto veprime B.K. ka kryer veprën penale “falsifikimi i dokumentit zyrtar”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test