Mytaher Haskuka kryetar i ri i Prizrenit - Bota Sot
Mytaher Haskuka kryetar i ri i Prizrenit

Prizreni

Mytaher Haskuka kryetar i ri i Prizrenit

Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 14:41
Prizren

Mytaher Haskuka nga Lëvizja Vetëvendosje  ka fituar garën për kryetar të Komunës së Prizrenit.

Ai ka fituar, pas përfundimit të numërimit të votave me kusht, me postë dhe atyre të personave me aftësi të kufizuar.

Nga rezultatet preliminare të publikuara në faqen e KQZ-së, të votave të rregullta të balotazhit, Haskuka ka pasur 25 mijë e 509 vota, kurse kundërkandidati i tij nga PDK, Shaqir Totaj kishte 25 mijë e 180 sosh, pra me dallim prej 329 vota.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test