100 për qind të votave të mërgatës për Haskukën, asnjë votë për Totajn e PDK-së (Grafikon) - Bota Sot
100 për qind të votave të mërgatës për Haskukën, asnjë votë për Totajn e PDK-së (Grafikon)

Prizreni

100 për qind të votave të mërgatës për Haskukën, asnjë votë për Totajn e PDK-së (Grafikon)

Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 22:41
Mytaher Haskuka

Nga 44 vota sa kanë qenë me postë në Prizren, pra të dërguara nga mërgata, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka ka marrë të gjitha.

As edhe një votë e vetme nuk është regjistruar në adresë të PDK-së dhe kandidatit të saj, Shaqir Totaj.

Votat me postë dhe me kusht janë numëruar sot për dy komunat ku VV doli e para në balotazh.

Numërimi i votave për këto dy komuna u shty pas një vendimi të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, të cilin dje e rrëzoi Gjykata Supreme, pas një apelimi të vendimit që ia bëri VV. 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test