Abrashi: LDK do të ketë tri drejtori dhe postin e nënkryetarit të Komunës - Bota Sot
Abrashi: LDK do të ketë tri drejtori dhe postin e nënkryetarit të Komunës

Prizreni

Abrashi: LDK do të ketë tri drejtori dhe postin e nënkryetarit të Komunës

Më: 6 janar 2018 Në ora: 22:04
Artan Abrashi

Kryetari i Vetëvendosjes në Prizren, Artan Abrashi, ka thënë për RTK-në se marrëveshjet me partnerët e koalicionit janë drejt përfundimit.

Sipas tij, LDK-ja do të ketë tri drejtori dhe nënkryetarin, Nisma do t`i ketë tri drejtori dhe partitë minoritare mund të kenë nga një drejtori,” por ende po bisedohet me ta”.

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka caktuar ditën e mbajtjes së seancës ku do të bëhet zgjedhja e kryesuesit të përbërjes së re të Kuvendit të Prizrenit.

Seanca do të mbahet më 15 janar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test