UPZ arrin marrëveshje për punësim sezonal të studentëve në Turqi - Bota Sot
UPZ arrin marrëveshje për punësim sezonal të studentëve në Turqi

Prizreni

UPZ arrin marrëveshje për punësim sezonal të studentëve në Turqi

Më: 24 janar 2018 Në ora: 18:07
Pamje nga takimi

Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren sot ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me agjencinë turke “AYT CAREER” dhe agjencinë “Alba Berisha Consulting” në Prishtinë për realizimin e punës profesionale praktike për studentët e UPZ-së në formë të punësimit sezonal në Turqi.

Marrëveshja u nënshkrua nga rektori i UPZ-së, Ramë Vataj, Hakan Bahadir Sert nga kompania turke dhe Albana Berisha nga kompania kosovare.

Me këtë rast është bëri prezantimi i mundësive për punë, ku kanë marrë pjesë kryetari i Parlamentit Studentor Arianit Berisha dhe vartësit e tij studentë në Parlamentin Studentor dhe në njësitë akademike.

Rektori Vataj e vlerësoi lart arritjen e kësaj marrëveshje duke theksuar se kjo është një mundësi e mirë për studentët e UPZ-së që të punojnë në punë sezonale.

Ditëve në vijim do të publikohet konkursi për aplikim ku do të mësohen detaje e aplikimit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test