Haskuka: Dashuria ndaj atdheut mbaron te pragu i shtëpisë - Bota Sot
Haskuka: Dashuria ndaj atdheut mbaron te pragu i shtëpisë

Prizreni

E hënë, 15 tetor 2018

Haskuka: Dashuria ndaj atdheut mbaron te pragu i shtëpisë

Më: 19 mars 2018 Në ora: 14:08
Vermice

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka reaguar ndaj pamjeve me bërllok në liqenin e Vërmicës, duke thënë se Komuna e Prizrenit nga java e kaluar ka filluar pastrimin e deponive ilegale dhe mbeturinave nëpër rrugë, por ato do të mbushen prapë nëse vazhdohet me sjelljet e vjetra.

Ai në një postim në Facebook shkruan se dashuria për Kosovën mund të matet me sjelljet tona, ndërsa pamjet nga liqeni i Vërmicës tregojnë se atdhedashuria jonë është vetëm retorikë.

“Bërlloku dhe plastika e hedhur në rrjedhën e Drinit të Bardhë akumulohet në Liqenin e Vërmicës duke ilustruar që dashuria ndaj atdheut mbaron te pragu i shtëpisë. Me e dashtë Kosovën do të thotë mos me hedh mbeturinat në lumenj apo nga dritarja e veturës në rrugë”, shkruan Haskuka.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test