Zhvillohet aksion i pastrimit në Suharekë - Bota Sot
Zhvillohet aksion i pastrimit në Suharekë

Prizreni

E mërkurë, 17 tetor 2018

Zhvillohet aksion i pastrimit në Suharekë

Më: 20 prill 2018 Në ora: 07:38
Aksioni i sotëm i pastrimit është vazhdim i aksionit të djeshëm të pastrimit në Suharekë.

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj sot do t’i bashkohet aksionit të Komunës së Suharekës për largimin e mbeturinave përgjatë rrugëve kryesore dhe lokale, shesheve dhe hapësirave publike të kësaj komune.

Në këtë aksion do të marrin pjesë shumë qytetarë, nxënës, punëtorë, sportistë, artistë, pjesëtarë të policisë, FSK-së, Shoqëria civile, kompani private etj.

Aksioni i sotëm i pastrimit është vazhdim i aksionit të djeshëm të pastrimit në Suharekë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test