Prizreni inspektohet për ndërtimet - Bota Sot
Prizreni inspektohet për ndërtimet

Prizreni

E shtunë, 20 tetor 2018

Prizreni inspektohet për ndërtimet

Më: 24 prill 2018 Në ora: 21:56
Prizreni

Inspektorët nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit hapësirorë do të qendrojnë të mërkurën në Prizren.

Klan Kosovës i është konfirmuar se në vizitë në Drejtorinë e Urbanizimit, ata kanë për ta vlerësuar vendimin e komunës për pezullimin e dhënies së lejeve të ndërtimit që nga shtatori i vitit të kaluar.

Kjo pas ankesave të investitorëve në objekte banimi e biznesi, të paktën sipas shoqatës ESNAF, që i përfaqëson këto kompani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test