Kalon me veturë mbi Urën e Gurit, denoncohet nga një qytetar - Bota Sot
Kalon me veturë mbi Urën e Gurit, denoncohet nga një qytetar

Prizreni

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Kalon me veturë mbi Urën e Gurit, denoncohet nga një qytetar

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 23:43
?Kalimi me veturë mbi Urën e Gurit

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se fal një qytetari aktiv, është arritur të identifikohet dhe të gjobitet nga policia një person, i cili sot kishe kaluar me veturë mbi Urën e Gurit.

Postimi i Komunës së Prizrenit:

Herë pas here na del një qytetar i pandërgjegjshëm që merr guxim të bëjë gjëra që nuk përkojnë me traditën e këtij qyteti. Kështu ishte rasti sot paradite ku një veturë kapërceu Urën e Gurit.

Por falë një qytetari aktiv që lajmëroi rastin dhe na dërgoi foton përmes Qendrës së Thirrjeve "0800 19 200", vetura u identifikua nga policia dhe ngasësi u gjobit.

Falenderojmë policinë për angazhim të shtuar për gjetjen e shkelësit të ligjit. Mbrojtja e trashëgimisë është detyrë e të gjithëve, si e institucioneve, ashtu edhe e qytetarëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test