Muharremaj: Uji është i ndotur dhe me baktere - Bota Sot
Muharremaj: Uji është i ndotur dhe me baktere

Prizreni

Muharremaj: Uji është i ndotur dhe me baktere

Më: 21 gusht 2018 Në ora: 00:09
Kryetari i Suharkës, Bali Muharremaj

Kryetari i Suharkës, Bali Muharremaj ka njoftuar se pas kërkesës së Drejtorisë së Shëndetësisë drejtuar Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, për analiza të ujit të pijes tek zonat e prekura nga vërshimet, ka dalë se rezultati i ujit për përdorim human është i ndotur dhe me bakterie.

Postimi i Muharremajt në Facebook:

Qytetarë të nderuar,

Pas kërkesës së Drejtorisë së Shëndetësisë drejtuar Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, për analiza të ujit të pijes tek zonat e prekura nga vërshimet, ka dalë se rezultati i ujit për përdorim human është i ndotur dhe me bakterie.

Si kryetar komune i kam autorizuar sërish institucionet tona që ta mbajnë nivelin e mbikqyrjes, duke qenë përballë rrezikut për ndonjë epidemi të mundshme.

Rekomandimet janë që zonat të klorizohen nga institucionet përkatëse, ndërsa një ndër preventivat momentale është që uji të vlohet para përdorimit.

Ne do të jemi në secilin hap të mbikqyrjes për ta ruajtur shëndetin e qytetarëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...