“Tmerron” Hoxha nga Peja: Nuk ekziston djalli, xheneti, xhehnemi e as shpirti…

Religjion

“Tmerron” Hoxha nga Peja: Nuk ekziston djalli, xheneti, xhehnemi e as shpirti…

Më: 24 nëntor 2019 Në ora: 21:08
Drilon Gashi

Drilon Gashi, hoxhë me profesion, për momentin i suspenduar nga Bashkësia Islame e Kosovës ka qenë i ftuar në emisionin nKosovë Show.

Aty tregoi pse BIK-u e ka suspenduar nga të qenurit imam në Xhaminë e Vitomericës në Pejë.

Ai ndër të tjera shtoj se djalli (dreqi) nuk ekziston mirë po ai shkoj edhe me tutje duke thënë se nuk ka botë të përtejme e as xhenet e as xhehnem.

“Edhe nëse ka aty mund të hyjë secili që nuk bën punë të liga dhe ai i cili nuk ka njohuri për rregullat që ka zbritur Zoti në Tokë me anë Kuranit, Bibles etj”, ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat