Pacolli uron besimtarët për muajin e shenjt të Ramazanit - Bota Sot
Pacolli uron besimtarët për muajin e shenjt të Ramazanit

Religjion

E enjte, 18 tetor 2018

Pacolli uron besimtarët për muajin e shenjt të Ramazanit

Më: 26 maj 2017 Në ora: 22:35
Behgjet Pacolli

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë.

“Në këtë muaj të shenjtë, ne duhet të mendojmë edhe për obligimet që kemi ndaj njëri-tjetrit, ndaj familjes, dhe ndaj gjithë shoqërisë”, ka vlerësuar Pacolli.

Urimi i Pacollit:

Të nderuar qytetarë të besimit Islam,

Më lejoni që në emrin tim personal dhe në emër të Aleancës Kosova e Re, të Ju shpreh urimet më të sinqerta me rastin e fillimit të Muajit të shenjtë të Ramazanit.

Në këtë muaj të shenjtë, ne duhet të mendojmë edhe për obligimet që kemi ndaj njëri-tjetrit, ndaj familjes, dhe ndaj gjithë shoqërisë.

Uroj që muaji i shenjtë i Ramazanit, të sjellë ngrohtësinë dhe lumturinë në çdo familje dhe të na kujtojë të gjithëve, që përherë të mbajmë në vete mirëkuptimin, solidaritetin dhe dashurinë ndaj njeri tjetrit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test