Video e jashtëzakonshme nga alpet shqiptare - Bota Sot
Video e jashtëzakonshme nga alpet shqiptare

Reportazhe

E shtunë, 17 nëntor 2018

Video e jashtëzakonshme nga alpet shqiptare

Më: 1 tetor 2016 Në ora: 17:46
Alpet shqiptare

Një nga faqet më prestigjioze në botë për turizmin “Lonelyplanet”, ka publikuar një video të filmuar me dron nga bukuritë e alpeve shqiptare. Regjisori John Broadbean që udhëtoi në veri të Shqipërisë, tha se ishte i befasuar me atë çka kishte parë.

Udhëtimi është realizuar në muajin maj të këtij viti dhe për 9 ditë janë filmuar pjesë të peizazhit të jashtëzakonshëm, ndërsa videoja është publikuar dje (30 shtator).

“Bukuritë e pabesueshme të Shqipërisë, vargjet malore pafund. Në të vërtetë është diçka e rrallë dhe ushqimi është kudo i mahnitshëm”, thotë regjisori për “Lonelyplanet”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test