Reportazh mahnitës për Shpellën e Gadimes - Bota Sot
Reportazh mahnitës për Shpellën e Gadimes

Reportazhe

E martë, 16 tetor 2018

Reportazh mahnitës për Shpellën e Gadimes

Më: 17 nëntor 2016 Në ora: 11:06
Shpella e Mermert, reportazhi

Shumë prej jush nuk e dinë që në Kosovë gjendet shpella e katërt, ndër më të bukurat në botë. 

Ekipi i emisionit Në Shtëpinë Tonë nga Top Channel me gazetarin Valon Gashi, ka vizituar Shpellën e Gadimës, që ndodhet rreth 25 kilometra larg nga Prishtina.

“Shpella e Mermert”, apo siç njihet “Shpella e Gadimës”, në Lipjan të Kosovës, është një monument dhe pasuri e madhe natyrore në Kosovë.

Këtu, stalagmitet, stalaktitet dhe oragonitet krijojnë një hapësirë mbreslënëse.

Video këtu

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test