Seksi oral dhe gëlltitja e spermës, studimi: Ja përse i bën mirë femrave - Bota Sot
Seksi oral dhe gëlltitja e spermës, studimi: Ja përse i bën mirë femrave

Seksi

Seksi oral dhe gëlltitja e spermës, studimi: Ja përse i bën mirë femrave

Më: 8 prill 2019 Në ora: 00:11
Foto ilustrim

Një studim i fundit ka befasuar me rezultatet që ka nxjerrë në lidhje me femrat që praktikojnë rregullisht seksin oral.

Studiuesit kanë arritur në rezultatin se gëlltitja e spermës, forcon sistemin imunitar të femrës dhe ndihmon që fetusi të rritet në mënyrë të shëndetshme.

Studiuesit vijojnë më tej duke thënë se sperma përmban hormone dhe proteina të cilat janë shumë të dobishme për fetusin.

Studimi thotë se në mesin e femrave që praktikonin shpesh seksin oral, 73 përqind e tyre nuk kishin pasur probleme me shtatzaninë.

Sipas Daily Mail studiesit thonë se studimi i tyre është i cekët por një trampolinë e mirë për kërkime më të thella.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...