Sa kohë mund të qëndrojnë femrat pa bërë seks? Përgjigjja do t’ju nxjerrë bllof - Bota Sot
Sa kohë mund të qëndrojnë femrat pa bërë seks? Përgjigjja do t’ju nxjerrë bllof

Seksi

Sa kohë mund të qëndrojnë femrat pa bërë seks? Përgjigjja do t’ju nxjerrë bllof

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 14:03
Ilustrim

Një studim i bërë nga revista femërore gjermane Petra, ku morën në shqyrtim mbi 10 mijë gra të moshës 29 dhe 39 vjeç doli në rezultatin se gati 58% e grave gjermane mund të rrinë pa bërë mardhënie gjatë gjithë jetës së tyre, 33% prej tyre mund të rezistonin deri në dy vjet, 41% mund të rezistonte  një vit dhe 27%  mund të rrinin pa bërë mardhënie deri në gjashtë  muaj.

Sipas terapistes Marlene Ann Henning, pas tre muajsh pa seks femrat kishin gjendje ankthi të lehtës, pas gjashtë muajsh përjetojnë thatësi vaginale dhe stres, kurse pasi kalon një vit pa kryer marrëdhënie kanë çrregullime hormonale, sistem të dobët imunitar dhe humbje të tonifikimit të muskujve vaginalë.

Rezultatet u publikuan në revistën Bild.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...