“Sa herë që të dashurës i bie telefoni, mendoj se i shkruan djali me të cilin më tradhtoi” - Bota Sot
“Sa herë që të dashurës i bie telefoni, mendoj se i shkruan djali me të cilin më tradhtoi”

Seksi

“Sa herë që të dashurës i bie telefoni, mendoj se i shkruan djali me të cilin më tradhtoi”

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 13:32
Ilustrim

Një burrë është tepër i shqetësuar për mendimet që i vijnë në kokë kur bie telefoni i partneres. Ai e ka kapur një herë duke shkruajtur me një djalë tjetër dhe mendon se flasin sërish, pavarësisht se ajo i ka thënë që i kanë mbyllur kontaktet.

Për këtë arsye, ai kërkon këshillat e psikologes Deidre që të kuptojë se si të forcojë marrëdhënien.

Letra: Sa herë që bie telefoni i të dashurës time, në mendjen time qarkullon vetëm një gjë “është ai”.

Ajo u takua me një djalë në qytet kur ne po përjetonim një moment të vështirë. Unë jam 29 vjec, ajo është 31 dhe ka një vajzë që e trajtoj sit ë jetë e imja. Unë punoj me turne të zgjatura, por në fundjavë jam gjithmonë pushim.

Ne bënim gjëra si familje, por unë fillova të ndihesha shumë rehat dhe nuk u përpoqa më. Ajo ndjeu sikur unë nuk isha i dashuruar. Ajo po lante vajzën një natë kur ra alarmi. Shkova ta fikja dhe lexova mesazh nga një djalë, i cili i shkruante, “Shpresoj të kesh kaluar një ditë të këndshme, bukuroshe.”

Ajo tha se kishte njohur dikë që i jepte vëmendjen që kërkonte. Me këtë rast, dolën disa të vërteta rreth nesh. Më tha që nuk do e takojë më, por kur i them që e dua, ma kthen me gjysmë zëri. Ndihem i copëtuar.

Deidre: Ti je i shokuar por ke nevojë që të ndërmarrësh disa veprime për të shpëtuar marrëdhënien. E dashura jote ishte gabim, por është gjë e mirë nëse pranon disa përgjegjësi. Nëse të dy punoni për të rregulluar marrëdhënien, mund t’ia dilni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...