3 rregulla të arta për një jetë më të mirë seksuale - Bota Sot
3 rregulla të arta për një jetë më të mirë seksuale

Seksi

3 rregulla të arta për një jetë më të mirë seksuale

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 18:57
Foto ilustrim

Flisni më shumë

Një komunikim i hapur midis partnerëve është mënyra më e mirë për të i zgjidhur problemet por edhe nëse keni turp ose diçka që nuk ju bënë të ndjeheni rehat.

Nxitini gjërat e para ose i pari

Mos kini turp të i nxitni gjërat të parët në shtrat. Përveç që do ju bëjë të ndjeheni më të fuqishëm, po ashtu do të ju ndihmoj partnerin tuaj të ndjehet i dëshiruar. Seksi nuk është performancë: është bërë për kënaqësi reciproke: Jini proaktivë.

Me raste, planifikojeni seksin

Seksi duhet të jetë spontanisht. E vërtetë. Por nëse doni të përjetoni marrëdhënie seksuale të mahnitshme, planifikojeni paraprakisht.

Bëni përpjekje për të ndërtuar initmitetin dhe lërni të rritet tensioni duke parashikuar dhe imagjinuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...