Seksi i muajit të mjaltit, si ta bëni atë të paharruar - Bota Sot
Seksi i muajit të mjaltit, si ta bëni atë të paharruar

Seksi

Seksi i muajit të mjaltit, si ta bëni atë të paharruar

Më: 26 gusht 2019 Në ora: 06:36
Ilustrim

Muaji i mjaltit është një moment kryesor për çiftin, gjatë së cilit mund të bëni një ndryshim në jetën intime duke jetuar momente të nxehta.

Për ta bërë atë të paharruar, është thelbësore të merret parasysh edhe cilësia e seksit. Cilat janë rekomandimet kryesore në këtë drejtim? Lista është vërtetë e gjatë dhe përfshin madje edhe fantazi të nxehta. Në ditët para nisjes, për shembull mund të "luani" për të shkëmbyer ide mbi temën, mbase të shoqëruara nga disa foto pikante.

Për të mos harruar është edhe roli i të brendshmeve. Kur martoheni, shumë shpesh keni pas jush histori disa vjeçare, e karakterizuar nga forca e gjërave nga momentet e rënies së pasionit. Muaji i mjaltit është një kohë e mirë për ta zgjuar atë, duke filluar nga veshjet e brendshme, të cilat mund të zgjidhen pak më ndryshe nga zakonisht, duke guxuar si me stil ashtu edhe me ngjyra.

Një ide tjetër për të përjetuar momente të veçanta të nxehta gjatë muajit të mjaltit përfshin bërjen vend për disa lojëra me role. Për shembull, mund të takoheni në një restorant apo bar në vendpushimin e zgjedhur për udhëtim dhe të pretendoni të jeni në takimin e parë, një moment pa dyshim plot emocione dhe tension erotik për çdo çift.

Seksi i muajit të mjaltit mund të bëhet më pikant edhe duke eksperimentuar pozicione të reja në shtrat. Ëështë shumë e dobishme në këtë drejtim të mblidhni disa informacione në internet në lidhje me Tantra ose të lexoni një libër në lidhje me këtë temë ose t'i kushtoni vetes masazheve me vajra esencialë dhe vajra. Koha nuk mungon dhe, nëse e doni udhëtimin në rehati, gjithashtu mund të keni në dispozicion atmosfera për të thënë më pak sugjerimet, siç është një vaskë e nxehtë.

Meqenëse intimiteti i një çifti përfshin edhe artin e përkëdheljes, gjatë muajit të mjaltit është shumë e rëndësishme të jetoni edhe këto momente, padyshim që me telefonin inteligjent të fikur. Ditët e muajit të mjaltit në fakt janë jashtëzakonisht të çmuara për çiftin dhe nëse jetohen me qetësi, mund të ndihmojnë për të bërë një ndryshim në jetën seksuale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat