6 justifikimet që nxjerrin burrat kur nuk duan të përdorin prezervativ - Bota Sot
6 justifikimet që nxjerrin burrat kur nuk duan të përdorin prezervativ

Seksi

6 justifikimet që nxjerrin burrat kur nuk duan të përdorin prezervativ

Më: 30 gusht 2019 Në ora: 18:18
Ilustrim

Janë të gjitha justifikime patetike egoiste që nuk marrin parasysh rreziqet e shëndetit, tuajin dhe të tij si edhe rrezikun për një shtatzëni të mundshme. Sa më shumë që ju pëlqen ai person, nëse ai përdor një nga këto justifikime për të mos vendosur prezervativ, ai po përpiqet t'ju mashtrojë për avantazhin e tij personal.

Këto janë arsyetimet kryesore të përdorura nga burrat kur nuk duan të përdorin kondom:

1) E kam harruar atë në shtëpi! Ky është problemi juaj i dashur burrë! Një shtatzëni ose një sëmundje e transmetueshme seksuale mund të ndodhë edhe me një marrëdhënie të vetme të pambrojtur. Ndaj, ju nuk duhet të pranoni të tilla justifikime.

2) Nuk gjej prezervativë që më përshtaten. Është shumë e vështirë të jesh para Rocco Siffredit, por më mirë i sigurt se sa i kënaqur.

3) Seksi pa prezervativ është më i mirë. A është më mirë të kesh SIDA ose të mbetesh shtatzënë që të kesh një ndjenjë më të mirë apo ndoshta është më mirë të mendosh para për shëndetin tënd? Ju as nuk duhet të mendoni se cili është zgjidhja më e mirë

4) Rri e qetë, nuk kam sëmundje. Dhe besoni se kemi besim vetëm sepse ju e shprehni me gojë? Me një person që e thotë këtë, edhe nëse ai ka tre çertifikata mjekësore që e dëshmojnë si fakt nuk duhet besuar.

5) A i takon gruas të parandalojë një shtatëzëni? Po! A keni të drejtë dhe a dini metodën më të mirë për të parandaluar një shtatëzëni? Shmangni marrëdhëniet seksuale me një person që mendon si ju. Kur kryeni një marrëdhënie seksuale jeni dy, për të korrur nevojën për një shtatzëni duhet një spermatozoid dhe një vezë, kështu që ju keni 50% përgjegjësi në parandalimin e gjithë kësaj.

6) Unë jam alergjik ndaj lateksit. Nëse tashmë e dini që jeni alergjik ndaj lateksit, atëherë supozohet se keni blerë një nga shumë prezervativët e hipoalergjik dhe pa latex që ekzistojnë në treg. I keni harruar ato?

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat