Këshillat më të njohura për seksin që duhet të i shmangeni

Seksi

Këshillat më të njohura për seksin që duhet të i shmangeni

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 06:48
Foto ilustrim

Në shumicën e kohës ne mbështetemi në këshillat e shoqërisë apo edhe të revistave se si të e bëjmë jetën tonë seksuale më të emocionuar.

Dhe fal internetit këshillat për seksin janë vetëm një klikim larg. Por, fatkeqësisht jo të gjitha këshillat vlejnë dhe duhet të i marrim parasysh.

Kështu le të i shohim disa këshillat më të njohura rreth seksit, që janë shumë të përfolura, por ato nuk kanë asnjë ndikim tek ne, raporton “ETimes”.

Përzierja e seksit me ushqim

Të përdorni çokollatë të shkrirë apo edhe ndonjë ëmbëlsirë tjetër në partnerin tuaj mund të ju duket ide e mirë. Por, besoni që përzierja e këtyre të dyja është këshilla më e keqe që e keni marr ndonjëherë.

Të vishni të brendshme që janë të komplikuara për tu zhveshur

Kurrë mos e hidhni poshtë fuqinë e një palë të brendshme shumë ‘seksi’ për të quar marrëdhëniet intime në një nivel tjetër. Por, në të njëjtën kohë, mos e nënvlerësoni edhe vështërsin  për t’i hequr ato. Shumë të brendshme që mund të duke mirë në butik, nuk do të jenë praktike për tu përdorur.

Kafshimi dhe gërvishtjet 

Për këtë nuk keni faj, i keni parë në shumë filma që kafshimi dhe gërvishtjet janë pjesë e marrëdhënieve të tyre. Por mos harroni, përdorimi i këtyre metodave shpesh edhe mund të i lë partnerin/partneren të irrituar.

Seksi në makinë

Vetëm nëse jeni shumë fleksibil dhe keni aftësi akrobatike, përndryshe kjo metodë nuk ashtu ashtu siç e keni parë në filma.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat