Arsyeja se pse marrëdhëniet seksuale me kalimin e moshës bëhen monotone - Bota Sot
Arsyeja se pse marrëdhëniet seksuale me kalimin e moshës bëhen monotone

Seksi

Arsyeja se pse marrëdhëniet seksuale me kalimin e moshës bëhen monotone

Më: 24 tetor 2019 Në ora: 13:45
Foto ilustrim

Një studim i bërë nga shoqëria e menopauzës së Amerikës së veriut ku janë anketuar 4500 gra për jetën e tyre seksuale, është zbuluar se si ka ndryshuar niveli i kënaqësis në marrëdhënie me kalimin e viteve.

Ata zbuluan se shëndeti dhe faktorët fiziologjikë ndikojnë në intimitetin e kënaqësisë seksuale në gratë pas menopauzës.

Arsyjet e mungesës së marrëdhënieve ndërsa plakemi sipas tyre janë për shkak të arsyjeve mjekësore dhe po ashtu disa pauza të tjera që lidhen me menopauzën.

Kurse vetëm 3 % e pjesëmarrësve i kanë përshkruar marrëdhëniet e tyre seksuale si pozitive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat