"Mendoj se i dashuri im po me shfrytëzon, por unë kam bërë seks edhe me një djalë tjetër"

Seksi

"Mendoj se i dashuri im po me shfrytëzon, por unë kam bërë seks edhe me një djalë tjetër"

Nga: Bota sot Më: 3 prill 2020 Në ora: 15:04
Ilustrim

I dashuri im dhe unë patëm një lidhje të shpejtë dhe seksi është i mahnitshëm, por një tjetër djalë që e takova dhe fjeta me të, është të njëjtën kohë rreth meje.

Tani nuk mund ta di se cilin e dua.

Unë jam 27 vjeqare dhe i dashuri im 37.

Iu desh një kohë që ai të përkushtohej sepse ai nuk mund të mblidhte mendjen se qfarë dëshironte.

Ai më largoj disa herë, por prentendonte se kishte harruar takimet tona.

ndërkohë takova këtë djali tjetër që është 26 vjet dhe bëmë seks disa herë.

Ne u mirëkuptuam shumë mirë, por ai ishte gati të udhëtonte dhe unë e dija që asgjë mes nuk mund të kishte.

Unë vazhdova ta takoj të dashurin tim dhe kështu u lidhëm prapë pas disa muajsh.

Ne u fejuam dhe ai më foli për një banesë të bukur që duhet ta merrja me qira në mënyrë që unë të isha me të.

Por pas një viti ai më largoj, më nxori jashtë dhe më la pa shtëpi.

U ktheva tek prindërit e thyer.

I dashuri im pranoj ta provojmë përsëri dhe ne jemi takuar këtë vit dhe vitin e kaluar, por ai kurrë nuk është angazhuar as mërzitur për këtë.

Ai më parë kishte një punë me shuë udhëtime para se koronavirusi ta ndalonte atë.

Tani papritmas ai më thotë se me do dhe dëshiron që përsëri të jetoj me të.

Unë e dua atë, por pyes veten nëse ai po më përdor si një batanije për të kaluar kohën e vështirë dhe më pas të hedh poshtë.

Për t'i komplikuar të gjitha, djali tjetër është kthyer sërish në shtëpi dhe më ka kërkuar.

Ne jemi puthur dhe ai është këtej afër dhe do të dalim për darkë nesër, por të nesërmen do ta vizitoj të dashurin tim.

Jam konfuze. E dua të dashurin tim, por nuk dua ta lë djalin tjetër të largohet prapë. Mendoj se qëllimet e mija ndaj të dyve janë të vërteta.

Psikologia përgjigjet: Ju duhet të dëgjoni instiktin tuaj.

Seksi mund të jetë i shkëlqyeshëm, por i dashuri juaj ju ka rrënuar më parë.

Ai mund të ju dëshiroj pranë tij gjatë kohëve të vështirë, por a ju bën ai të ndiheni e dashur dhe e vlerësuar më të vërtetë?

Bisedoni seriozisht me të dashurin tuaj.

Në qoftë se nuk ju bind të jetë i sinqertë me ju për një kohë të gjatë, as mos e falenderoni./Bota sot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat