Sekreti për seks më të mirë

Seksi

Sekreti për seks më të mirë

Më: 20 prill 2020 Në ora: 00:35
Foto ilustrim

Rreth 40% e grave raportuan se kanë masturbuar gjatë vitit të kaluar, sipas Anketës Kombëtare të Shëndetit Seksual dhe Sjelljes.

Kontaktimi me veten mund të forcojë vetëvlerësimin dhe vetëbesimin seksual, duke ju fuqizuar të komunikoni saktësisht atë që ju nevojitet për të marrë kënaqësinë më të madhe me një partner.

Me fjalë të tjera, masturbimi mund të jetë gjëja më e mirë që ka ndodhur ndonjëherë në jetën tuaj seksuale.

Image

Organet nuk ndjehen mirë, ato janë gjithashtu të mira për ju, lehtësojnë stresin dhe tensionin, përmirësojnë gjumin dhe lehtësojnë dhimbjet menstruale.

Mësoni se si trupi juaj i përgjigjet llojeve të ndryshme të prekjes dhe asaj që ju nevojitet për të goditur vetëm shënimet e larta, gjithashtu do të bëjë presion nga njeriu juaj kur të jeni bashkë, shkruan Shape.

Pasi të jeni të ngrohtë, filloni të eksperimentoni me të gjitha llojet e prekjes në klitoris dhe vaginën tuaj, të tilla si përgjimet, goditjet rrethore, goditjet e gjata, dhe të alternoni nga goditje të buta në të forta, ose të shpejta për të ngadalësuar për të parë se çfarë ndihet mirë.

Image

Çfarëdo që të bëni, mos lejoni që koha juaj të bëhet vanilje. Ashtu si me seksin dhe stërvitjet, përziejeni atë pasi trupi juaj po ndryshon gjithmonë dhe ajo që ju largon çdo herë kohët e fundit mund të mos funksionojë disa vjet nga tani.

Nëse shtoni një lodër seksi në marrëdhënien tuaj konsiderohet si diçka që plotëson seksin. Tregojini atij se si ju pëlqen ta përdorni atë, atëherë le ta lini të argëtohet. Ai mund të gjejë zona të reja kënaqësie që nuk do t’i kishe zbuluar kurrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat