Kurrë mos e injoroni këtë problem gjatë seksit, është tregues i një problemi të madh shëndetësor - Bota Sot
Kurrë mos e injoroni këtë problem gjatë seksit, është tregues i një problemi të madh shëndetësor

Seksi

Kurrë mos e injoroni këtë problem gjatë seksit, është tregues i një problemi të madh shëndetësor

Më: 14 qershor 2020 Në ora: 18:02
Foto ilustrim

Nuk është gjithmonë e lehtë të dini a keni kolesterinë të rritur, sepse nuk ka simptoma të dukshme

Ekzistojnë disa shenja të fshehura paralajmërimi të cilat do të duhej t’i merrni në konsideratë në mënyrë që të verifikoni nivelin e kolesterinës në gjak.

Problemet erektile apo impotenca janë brenga e shpeshtë dhe zakonisht nuk janë arsye për brengosje shumë të madhe.

Megjithatë, ndonjëherë, impotenca mund të jetë shenjë e kolesterinës së lartë.

Disfunksioni erektil ka mundësi të jetë e shkaktuar me bllokadën e qarkullimit të gjakut në trup. Kjo bllokadë mund të jetë e shkaktuar me grumbullimin e shtresave yndyrore në arterie.

Te meshkujt impotencën mund ta shkaktojnë arteriet e përfshira nga kolesterina e tepërt në gjak.

Megjithatë, duhet ditur që impotenca mund të jetë e shkaktuar edhe nga stresi, lodhja apo konsumi i tepërt i alkoolit apo për shkak të ankthit.

Mundeni të ulni rrezikun nga disfunksioni erektil me humbjen e kilogramëve të tepërt apo me zvogëlimin e sasisë së alkoolit.

Nëse problemi me ereksionin vazhdon pa ndonjë shkak, kërkoni ndihmën e mjekut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat