Gjumë apo seks? Ja kujt duhet t’i jepet prioritet… - Bota Sot
Gjumë apo seks? Ja kujt duhet t’i jepet prioritet…

Seksi

Gjumë apo seks? Ja kujt duhet t’i jepet prioritet…

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 13:09
Foto ilustrim

Gjumë apo seks? Shumë gra janë shprehur për revistën britanike “The Sun” se shpeshherë përtypin lodhjen vetëm për hir të partnerit të tyre. Edhe përse mund të jetë gjëja e fundit që duan të bëjnë pas një dite të lodhshme, kjo është e vetmja mënyrë që partnerët të mos i tradhtojnë.

Ndërkohë për meshkujt është krejtësisht ndryshe. Sipas seksologes Laurel Steiberg, nëse bëhet fjalë për seksin, meshkujt harrojnë se janë rraskapitur gjatë ditës dhe hidhen menjëherë në aksion.

“Cilado qoftë arsyeja, nëse nuk ekziston dëshira nuk duhet ta sforcosh aspak veten për të kryer marrëdhënie seksuale”, shkruan seksiologia Laurel Steiberg. Madje, as partneri nuk ka dëshirë të shohë turinjtë e varur dhe të përjetojë seks të zymtë.  Ekspertja tregon se meshkujt mund të ndikohen negativisht nga kjo dhe ndikon shumë në marrëdhënien intime mes jush.

Nëse ndjehesh e lodhur, më mirë shmange atë natë. Në fund të fundit, seksi duhet të shijohet!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat