Pozicioni seksual që po ua mundëson çifteve të arrijnë kulmin e kënaqësisë - Bota Sot
Pozicioni seksual që po ua mundëson çifteve të arrijnë kulmin e kënaqësisë

Seksi

Pozicioni seksual që po ua mundëson çifteve të arrijnë kulmin e kënaqësisë

Më: 20 korrik 2020 Në ora: 12:37
Foto ilustrim

Daily Star Online dhe ekspertja e seksit, Ann Sumers, ka marrë në trajtim çështjen e pozicioneve të pazakonta këtë vikend.

Kështu, të dyja palët kanë konsideruar se pozicioni i ashtuquajtur ‘The Frisk’ është ajo çfarë çiftet duhet ta ushtrojnë në dhomën e gjumit, shkruan tabloidi britanik.

Sipas burimit të njëjtë, pozicioni është i përkryer për penetrimin tek pika G.

Si të zotërohet ky pozicion?

Për fillim, rekomandohet që partnerja të përkulet mjaftueshëm sa që të mbështesë duart në kyçet e këmbëve.

Sapo të përkulet partnerja, partneri do penetrojë nga prapa, pozicion ky që do i mundësojë të arrijë pikën G.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat