"Më duhet një orë për të arritur orgazmën", kjo është përgjigjia e psikologes

Seksi

"Më duhet një orë për të arritur orgazmën", kjo është përgjigjia e psikologes

Nga: Bota sot Më: 23 shtator 2021 Në ora: 22:26
Ilustrim

Më duhet një orë për të arritur orgazmën - a është ky një efekt anësor i plakjes?

E dashur Deidre: Pavarësisht se kam dëshirë seksuale për një 25-vjeçare, më duhet mosha për t’u derdhur.

Unë jam 49 vjeç dhe mund të më duhet deri në një orë për të arritur kulmin - në atë kohë gruaja ime ose ka hequr dorë ose ka filluar të rënkojë se është e mërzitur.

Nuk e kam problem të marr ereksion, kështu që nuk mendoj se ka ndonjë gjë të keqe atje.

A është ky vetëm një efekt anësor i plakjes dhe diçka me të cilën duhet të duroj?

Psikologia thotë: Ndryshimet në performancën tuaj seksuale janë një pjesë normale e plakjes.

Burrave të moshuar shpesh u duhet më shumë kohë që të zgjohen ose të kenë ereksion, dhe disa mendojnë se orgazmat e tyre janë më pak të fuqishme.

Ju mund të keni nevojë për më shumë stimulim, kështu që ndoshta duhet të provoni një lodër seksi.

Por gjithashtu kontrolloni mjekun tuaj që nuk ka arsye themelore shëndetësore - për shembull, një gjëndër e zmadhuar e prostatës mund të çojë në probleme të ereksionit dhe derdhjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat