“Ajo arrinte orgazëm vetëm nëse i bëja seks oral”/ Rrëfimi i 34 vjeçarit për problemin me të dashurën

Seksi

“Ajo arrinte orgazëm vetëm nëse i bëja seks oral”/ Rrëfimi i 34 vjeçarit për problemin me të dashurën

Nga: BOTA SOT Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 22:42
Foto ilustrim

Një 34 vjeçar ka rrëfyer problemin me gruan e tij e cila ka humbur interesimin për seks, shkruan The Sun, rubrika Der Deidre transmeton Bota Sot.

E DASHUR DEIDRE: Gruaja ime e ka humbur plotësisht interesin për seksin. Ajo është gjithmonë shumë e zënë ose shumë e lodhur.

Kur bënim seks, ajo do të arrinte orgazëm vetëm nëse unë do t'i bëja seks oral ose do ta çoja me dorë në orgazëm.

Ajo ishte saktësisht e njëjtë me ish-in e saj (të dashurin e saj të vetëm) dhe kurrë nuk ka arritur kulmin gjatë seksit.

Unë jam 34, ajo është 35 dhe ne kemi qenë të martuar për 12 vjet.

Ne ende e duam njëri-tjetrin dhe kalojmë mirë, por mua më mungon vërtet seksi. Nuk ndihem më aq afër saj.

Ajo as nuk do të diskutojë mungesën tonë të seksit dhe nuk e di se si t'ia dal.

Çfarë mund të bëj?

DEIDRE THOTË: Gruaja juaj mund të jetë vërtet e lodhur ose shumë e zënë.

Pyesni veten: A po ndihmoni rreth shtëpisë sa më shumë që mundeni?

Pak “korelojë” bën mrekulli për jetën seksuale. Gruaja juaj do të ndihet e vlerësuar dhe do të ketë më shumë kohë dhe energji për të menduar për seksin.

Lërini të kuptojë se ju mungon intimiteti dhe dëshironi të lidheni sërish me të. A ka ndonjë problem tjetër në marrëdhënien tuaj?

Diskutoni nëse ka ndonjë ndryshim që të dy mund të bëni. Pyete si është ajo.

A mund të jetë ajo e stresuar apo e dëshpëruar? Të dyja mund të ndikojnë në epshin.

Nëse është kështu, inkurajojeni që të vizitojë mjekun e saj të përgjithshëm për të diskutuar trajtimin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat