Pak kohë për seks? Disa sekrete si të arrini shpejt orgazmën!

Seksi

Pak kohë për seks? Disa sekrete si të arrini shpejt orgazmën!

Më: 17 shkurt 2022 Në ora: 22:58
Ilustrim

Praktikisht çdo film apo shfaqje që tregon se një grua mund ta arrijë orgazmën e shpejtë pas disa minutash seks, është absolutisht pa sens për shumicën. Po, është e vështirë të arrish orgazmën vaginale. Dhe më pak se 20% e grave e arrijnë.

Për fat të mirë, ka shumë mënyra për të hequr dorë nga mosmarrëveshjet tuaja për të pasur një orgazmë gjatë seksit (dhe jo më vonë, fshehurazi në banjë.)

Ja pozicionet e seksit që ju ndihmojnë të arrini orgazmën!

1- Provoni teknikën Coital Alignment (CAT) për stimulimin maksimal të klitorit. Partneri juaj rri shtrirë, ndërsa ti je sipër me pozicion në të majtë, njëra këmbë është poshtë vitheve dhe tjetra sipër. Nëse keni partner futni vetëm majën e penisit që të mund të rrëshqisni kundër tij, nëse keni partnere, kështu veproni edhe me lodrën që përdorni.

2- Pozicioni i qenit. Jeni në pozicionin që doni më shumë. Apo jo vajza? Kur jeni në këtë pozicion mund të përdorni edhe ndonjë lodër, pavarësisht madhësisë. Penetrimi dyfish është mrekulliiii.

3- Flutura e hekurt/ Ky është një tjetër pozicion perfekt për vajzat. Partneri është shtrirë, ndërsa ju jeni sipër tij, sikur jeni ulur në një karrige. Gjunjët i keni të mbledhura para. Ky pozicion është i duhuri për të arritur kënaqësinë.

4- Pozicioni i tavolinës. Nëse nuk keni tavolinë ku të mbështeteni, s’ka problem. Lëre veten në dorë të partnerit dhe kënaqu. Ky kënd i ngushtë, i fortë (plus me disa fërkime dhe vibrator) mund të hapte një botë krejt të re orgazmatike.

5- Mjeshtri i kofshëve. Nëse jeni mërzitur me pozicionet standarde, ky i radhës është shumë argëtues. Partneri juaj shtrihet me shpinë, njëra këmbë e shtrirë dhe tjetra e përkulur, gjunjët rrinë pak lart. Njëra dorë e partnerit e futur poshtë kurrizit. Dhe ju jeni sipër tij. Jo me fytyrë, por jeni të kthyer në një anë, sikur të jeni ulur në një stol. Përdorni gjurin e partnerit për t’u mbështetur dhe ruajtur ekuilibrin ndërsa argëtoheni sipër.

6- Po për pozicionin e lugës sensuale keni dëgjuar ndonjëherë? S’ka çift që s’e ka provuar pozicionin e lugës. E pra nëse doni orgazmë të shpejtë ja ku e keni pozicionin ideal!

7- Nëse e keni qejf pozicionin e lugës, por doni të luani ndonjë lojë, anale, provoni këtë. Shtrihuni në anë, duke përdorur një vibrator në stilin e lepurit për stimulim klitoral dhe të brendshëm. Partneri juaj merr përsipër pozicionin e lugës pas jush për të hyrë përmes derës numër dy. Si të gjitha pozicionet anale, ju rekomandohet të penetroni me avash. Mos shkoni më tej nëse nuk ndjeheni rehat.

8- Ja dhe fundi erotik! Ulni të dashurin tuaj në dysheme, me këmbët e shtrira dhe të mbledhur pak gjunjët. Partnerët hapin pak krahët anash për t’u mbështetur. Ndërsa ju uluni me kurriz nga fytyra e tij. Mos harroni të mblidhni pak kofshët dhe këmbët lërini në dysheme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat