“Unë mund të shijoj seksin me burrin tim vetëm nëse imagjinoj se...”

Seksi

“Unë mund të shijoj seksin me burrin tim vetëm nëse imagjinoj se...”

Nga: BOTA SOT Më: 15 shkurt 2022 Në ora: 22:28

Kishim kaluar një ditë të mrekullueshme në plazh dhe e mbyllëm me disa birra...

E dashur psikologe: Unë kam dalë, kam dashuruar dhe kam bërë seks vetëm me burra, andaj ju pyes pse tërhiqem gjithnjë e më shumë nga gratë?

Ka arritur deri në atë pikë sa mund të shijoj seksin me burrin tim vetëm nëse imagjinoj se jam me një grua.

Unë jam 38 vjeç dhe burri im është 43. Ne kemi një djalë dhe një vajzë së bashku, 12 dhe 9 vjeç.

Ne kemi një marrëdhënie të mirë, solide dhe gjithmonë mund të flas hapur për çdo mosmarrëveshje.

Por, nuk mund ta imagjinoj atë të pranojë se është mirë për mua të bëj seks me femra, ose që ndërsa ai mendonte se po martohej me një grua heteroseksuale, në fakt ai u martua me dikë që është biseksual ose homoseksual.

Mund të përcaktoj saktësisht se kur kam filluar të fantazoj për gratë.

Ishim me pushime në Spanjë pesë vjet më parë.

Kishim kaluar një ditë të mrekullueshme në plazh dhe e mbyllëm me disa birra, ndërsa fëmijët shijuan rrezet e fundit.

Aty ishte një grua tërheqëse nga Norvegjia. Ajo ishte bionde, e nxirë dhe shumë e lakuar.

Ajo mbante disa kilogramë më tepër, por kishte një besim të tillë në trup dhe një dashuri për jetën, saqë nuk e fajësova burrin tim kur e pashë duke e admiruar.

Atë natë, fantazova të bëja seks me të. Që atëherë, e vetmja pornografi që dua të shikoj përfshin biondet që bëjnë seks me një grua tjetër ose ndonjëherë me një burrë.

Jeta ime seksuale me burrin tim ka qenë gjithmonë mjaft e mirë. Ne kemi provuar pozicione dhe vende të ndryshme, por nuk jam i sigurt se ai do ta vlerësonte të dinte se çfarë më kalon në mendje tani.

Ndihem vërtet fajtore. Jam i shqetësuar se kjo mund të nënkuptojë fundin tonë dhe nuk dua që kjo të ndodhë.

Unë e dua burrin tim dhe do të doja t'i mbyllja derën kësaj fantazie.

Psikologia përgjigjet: Mundohuni të mos bëni panik. Para së gjithash, shumë njerëz kanë fantazi që kurrë nuk do të ëndërronin t'i zbatonin.

Në fakt, është natyra e paligjshme e fantazisë që për shumë është kaq tërheqëse.

Pyesni veten nëse vërtet dëshironi të bëni seks me një grua tjetër apo nëse është diçka që thjesht kënaqeni duke ëndërruar.

Nuk është e pazakontë që shumë njerëz të kenë një tërheqje për të njëjtën gjini në një moment. Kjo nuk do të thotë se do të zgjasë përgjithmonë apo edhe se do të mbetet gjithmonë.

Merrni kohën tuaj dhe përpiquni të pranoni se fantazitë e të njëjtit seks janë krejtësisht normale. Ata nuk duhet të nënkuptojnë fundin e martesës suaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat