Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë - Bota Sot
Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë

Shëndetësia

Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 16:23
Foto

David Llewellyn vdiq muajin e kaluar duke lënë vetëm të fejuarën e tij Corinne Hynes, 26 vjeç dhe djalin e tyre 11 muajsh Jude.

Megjithatë ai u largua nga kjo botë duke i shpëtuar jetën njerëzve të tjerë. I vendosi të dhuronte organet dhe ndihmoi 2 gra e 3 burra.

Një burrë rreth 50 vjeç, i cili ishte në listën e pritjes prej më shumë se një viti 1 viti, mori veshkën dhe pankreasin e Llewellyn.

Ndërsa një grua rreth 30 vjeç, e cila kishte pritur për më shumë se 5 vite mori veshkën tjetër të tij.

Mëlçia e Llewellyn shkoi për një burrë në të 50-tat e tij dhe zemrën e mori një tjetër burrë po në të njëjtën moshë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...