Këto pjesë të trupit duan më shumë kujdes - Bota Sot
Këto pjesë të trupit duan më shumë kujdes

Shëndetësia

Këto pjesë të trupit duan më shumë kujdes

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 11:08
Ilustrim

Shkaqet mund te jenë të ndryshme pasi varen nga secili prej nesh.  Disa nga arsyet që mund t’i mësoni për tu kujdesur më shumë janë më poshtë:

Duart
Meqë duart tona janë vazhdimisht nën ekspozimin e diellit, madje edhe në dimër, ato janë ndër pjesët e trupit ku rrudhat shfaqen më shpejt. Aplikoni krem ​​kundër pjekjes. Lëkura e duarve është e hollë, ndaj aplikimi i kremrave është mënyra më e mirë për t’i mbrojtur

Fytyra
Në të vërtetë, edhe individët 25 vjeç mund të kenë disa shenja rrudhash të lehta në ballë apo rreth syve. Për fat të keq, dielli mund të shkaktojë probleme shtesë. Aplikoni kremra kundër diellit dhe plakjes çdo ditë. Nevojitet larja e fytyrës rregullisht.

Qafa dhe gjoksi
Qafën dhe gjoksin një fill i hollë i ndan nga fytyra, megjithatë shpesh ju harroni t’i ushqeni ato. Kjo lëkurë e hollë është jashtëzakonisht delikate ndaj rreze ultravjollcë dhe kështu krijohen lehtësisht rrudha në këto zona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...