Dita Ndërkombëtare e Shëndetit Oral - Bota Sot
Dita Ndërkombëtare e Shëndetit Oral

Shëndetësia

Dita Ndërkombëtare e Shëndetit Oral

Më: 20 mars 2019 Në ora: 06:59
Foto ilustrim

20 marsi është Dita Ndërkombëtare e Shëndetit Oral.

Kjo është një ditë ndërkombëtare e përcaktuar nga Federata Dentare Botërore që nga viti 2013.

Qëllimi i kësaj dite është për të promovuar ndërgjegjësimin botëror për çështjet rreth shëndetit oral dhe rëndësinë e higjienës së gojës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...