Metoda natyrale për trajtim të zhurmave në vesh - Bota Sot
Metoda natyrale për trajtim të zhurmave në vesh

Shëndetësia

Metoda natyrale për trajtim të zhurmave në vesh

Më: 25 mars 2019 Në ora: 17:45
Foto ilustruese

Shkaqet e zhurmave në vesh janë të ndryshme dhe përfshijnë dëmtimin e qelizave të dëgjimit, sëmundjet në zonën e dhëmbëve dhe nofullave, tumorin e nervit të dëgjimit, sëmundjet e zemrës dhe qarkullimit të gjakut.

Nëse ndieni një zhurmë dhe tringëllimë të çuditshme gjatë gjithë kohës, është momenti të kontaktoni mjekun.

Trajtimi i zhurmave në vesh mund të bëhet edhe në mënyrë natyrale.

-Në një gotë me ujë të ngrohtë shtoni dy lugë gjellë uthull molle.

Përziejini bashkë dhe me ndihmën e një shiringë hidhni vazhdimisht gjatë ditës 2-3 pika ose në momentet kur ju duket se keni fishkëllima ose ushtima të veshit.

-Merrni 2-3 thelpinj hudhra dhe skuqini me 2-3 lugë gjelle vaj susami.

Pasi të vini re hudhra ka marrë ngjyrë, hiqeni dhe lërini vajin të ftohet. Me ndihmën e një pikatoreje shtoni 2-3 pikatore vaj në vesh dhe mbulojeni me napë të ngrohur paraprakisht për 30-35 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...