Farat e linit ju ndihmojnë të bini në peshë - Bota Sot
Farat e linit ju ndihmojnë të bini në peshë

Shëndetësia

Farat e linit ju ndihmojnë të bini në peshë

Më: 25 mars 2019 Në ora: 22:38
Foto ilustruese

Farat e linit konsiderohen si një nga elementët më të rëndësishëm natyralë që ndihmojnë në normalizimin e funksionit të zorrëve dhe nxisin tretjen.

Ato janë të pasura me vitamina, minerale, acide yndyrore dhe fibra.

Nutricionistja Stavrula Posteci, na jep disa sugjerime se si t’i konsumojmë farat e linit dhe tregon se çfarë sëmundjesh parandalon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...