Hiqni dorë nga mbushja e buzëve! Ja dëmet serioze që ju shkaktojnë - Bota Sot
Hiqni dorë nga mbushja e buzëve! Ja dëmet serioze që ju shkaktojnë

Shëndetësia

Hiqni dorë nga mbushja e buzëve! Ja dëmet serioze që ju shkaktojnë

Më: 19 prill 2019 Në ora: 10:51
Ilustrim

Një doktor ka paralajmëruar efektet anësore që lidhen me mbushjen e buzëve, të cilat mund të shkaktojnë humbjen e shikimit ose goditje në kokë.

Sipas mjekut Tijon Esho, njerëzit mund të pësojnë dëme katastrofike për shkak të mbushësve.

“Që nga hematomat deri tek infeksionet, ka shumë pasoja për t’u marrë parasysh. Njerëzit mund të humbin shikimin ose të pësojnë goditje në kokë. Frika ime është dicka shumë e keqe mund të ndodhë para se njerëzit të mësojnë efektet anësore, gjë për të cilën po luftoj shumë”, rrëfeu ai.

Doctor Esho shtoi se të rinjtë po influencohen shumë nga rrjetet sociale, prandaj duhet hequr dorë nga ndërhyrjet në moshë të vogël dhe dëshira për ti ngjarë Kardashianëve duhet larguar sa më shpejt.

Natyraliteti është gjëja më e bukur sipas mjekut.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...