Patatet e ëmbla ofrojnë një numër të madh përfitimesh shëndetësore - Bota Sot
Patatet e ëmbla ofrojnë një numër të madh përfitimesh shëndetësore

Shëndetësia

Patatet e ëmbla ofrojnë një numër të madh përfitimesh shëndetësore

Më: 21 prill 2019 Në ora: 06:57
Ilustrim

Patatet e ëmbla janë perime të ëmbla qw rriten nw mbarw botwn.

Ata vijnë në një sërë madhësish dhe janë të pasura me vitamina, minerale, antioksidantë dhe fibra.

Për të mos përmendur, ato ofrojnë një numër përfitimesh shëndetësore dhe janë të lehta për t’u shtuar në dietën tuaj.

Këtu janë 6 përfitime shëndetësore të patateve të ëmbla:

Përmirësojnë shëndetin e zorrëve

Përmbajnë përbërës që luftojnë kancerin

Ndihmojnë që të keni sy më të shëndetshëm

Mund të përmirësojnë funksionin e trurit

Përmirësojnë sistemin tuaj të imunitetit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...