Doktorët heqin tumorin gjigand nga mitra e adoleshentes - Bota Sot
Doktorët heqin tumorin gjigand nga mitra e adoleshentes

Shëndetësia

Doktorët heqin tumorin gjigand nga mitra e adoleshentes

Më: 21 prill 2019 Në ora: 17:18
Foto ilustruese

Kisti gjigand u hoq përmes operacionit nga uterusi i një 16-vjeçareje nga doktorët në Indi. Mjekët u çuditën kur gjetën masën në brendësi të organeve riprodhuese të vajzës gjatë një operacioni në Spitalin e Sarin, në Punjab.

Doktorët vendosën të operonin vajzën, pak pasi dështuan të trajtonin dhimbjet e stomakut apo dhe kur vajzws i ndaluan periodat. Kur medikamentet dështuan, vajza u dërgua për operacion të mërkurën më 17 prill. Asaj iu dha një “jetë e re” pak pasi kisti iu largua me sukses nga mitra e saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...