Humbni peshë përmes disa rregullave të thjeshta, por të efektshme - Bota Sot
Humbni peshë përmes disa rregullave të thjeshta, por të efektshme

Shëndetësia

Humbni peshë përmes disa rregullave të thjeshta, por të efektshme

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 13:20
Ilustrim

Të hënën do ta nisi një dietë”, sa shpesh e keni dëgjuar ose thënë këtë fjali? Sigurisht shumë herë!

Dhe ju gjithmonë e keni këtë këtë ide anash pasi nuk keni qenë të gatshme.

Megjithatë, mund të nisni me disa hapa të vegjël, por që mund të rezultojnë të suksesshëm.

Pra, peshë mund të humbni duke ndjekur disa rregulla të thjeshta, por të efektshme.

Aktiviteti është shumë i rëndësishëm

Shtoni erëza në ushqimet tuaja
Pini ujë të ftohtë

Në mundësinë e parë bëjeni një shëtitje të shkurtër

Uleni sasinë e kalorive duke konsumuar mollë

Hiqni mundësisht ushqimet e ëmbla

Hani ushqim në pjata me ngjyra – ua heqin oreksin

Merrni vitamina për shkak të metabolizmit tuaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...