Si të humbni peshë në gjumë, vetëm duke pirë një filxhan çaj - Bota Sot
Si të humbni peshë në gjumë, vetëm duke pirë një filxhan çaj

Shëndetësia

Si të humbni peshë në gjumë, vetëm duke pirë një filxhan çaj

Më: 18 qershor 2019 Në ora: 15:00
Foto ilustrim

Ju mund të humbni peshë në gjumë vetëm duke pirë një filxhan çaj.

Shumica e njerëzve ndërmarrin masa ekstreme, në një përpjekje për të djegur dhjamin e barkut, por kjo nuk është çdoherë e nevojshme.

Sipas ‘Medical News Today’, ju mund të digjni deri në 500 kalori në gjumë, ndërsa trupi vazhdon të punojë derisa flemë.

Dhe për të bërë maksimumin e humbjes së peshës, disa studime kanë zbuluar se pirja e një filxhani çaj mund të ndihmojë të djegni edhe më shumë yndyrë.

Jo medoemos nënkupton se ju duhet të pini çajra dietal, por të tillë si kamomili, kanella apo edhe menteje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...